• مهلت قانونی خوداظهاری در طرح شبنم تا مورخ 30/09/1391 تمدید شد

    کد: 4844
    تاریخ: ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
    منبع خبر:
    تعداد بازدید: 5615
    پانزدهمین جلسه کمیته اجرایی طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی (طرح شبنم) در سطح عرضه به ریاست جناب اقای فراهانی معاون بازرسی و و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و با حضور نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، شبکه بازرسی و نظارت مردمی وزارت صنعت معدن و تجارت، شورای اصناف کشور، مجامع امور صنفی تولیدی و توزیعی تهران و روسای 31 اتحادیه صنفی شهر تهران برگزار شد.

    فراهانی معاون بازرسی و و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات واحدهای صنفی و اتحادیه های مربوطه در اجرای مرحله دوم طرح شبنم در سطح عرضه طرح ، تاکید گردید با توجه به فرصت زمانی یک ماهه مانده به پایان مرحله ساماندهی سطح عرضه، اصناف مشمول نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری (فرم ب) درخواست کد رهگیری شبنم اقدام نمایند تا پس از تایید اتحادیه، کد رهگیری برای کالاهای مد نظر صادر و بر روی کالا نصب گردد.

    نوری زاده مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی وزارت صنعت معدن و تجارت، با بیان اینکه دور دوم کد گذاری کالاها در سطح عرضه مورد استقبال  اتحادیه های مشمول طرح شبنم قرار گرفته است گفت: سایر واحد های صنفی مشمول طرح که تاکنون اقدام نکرده اند تا اول دی ماه فرصت دارند که نسبت به کد گذاری کالاهای خود در سطح عرضه اقدام کنند.

    قاسمی مدیرکل برنامه ریزی و هماهنگی دستگاههای اجرایی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از اول دی ماه بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازرسان شورای اصناف کشور، پلیس اماکن و تعزیرات حکومتی در سطح بازار حضور خواهند یافت و اقدام به جمع آوری کالاهای فاقد برچسب مشمول شبنم خواهند کرد.

    مرحله دوم طرح رهگیری کالای وارداتی (طرح شبنم)

    مرحله دوم طرح رهگیری کالاهای وارداتی برای بیش از یازده گروه کالایی اجرا می گردد.

    فاز اول مرحله دوم طرح شبنم : ساماندهی واردات رسمی

    این فاز از طرح برای گروه عای کالایی مشمول و در مرحله ثبت سفارش واردات رسمی به تدریج از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1391 اجرای شده که کماکان ادامه دارد.

    فاز دوم مرحله دوم طرح شبنم : ساماندهی سطح عرضه

    در این فاز از ابتدایی مهر ماه سال جاری و تا پایان آذر ماه به صاحبان کالاهای مشمول طرح فرصت داده شده است تا با تکمیل فرم خود اظهاری به دستگاه متولی مربوطه مراجعه نمایند و پس از تایید فرم و واریز وجه ، کد رهگیری بر روی کالاهای آنها نصب گردد.

    فاز سوم مرحله اول طرح شبنم : برخورد و جمع آوری کالاهای فاقد کد رهگیری

    پس از پایان مهلت زمانی مقرر و نصب کد رهگیری بازرسان سازمان های صنعت ، معدن و تجارت و شورای اصناف کشور با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی با کالای مشمول فاقد کد رهگیری برخورد خواهند نمود.

     

    اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول ساماندهی سطح عرضه

    ...........................................................................................................................................................

    واردکنندگان، نمایندگان رسمی شرکت های خارجی و صاحبان کالاهای موجود در انبارها

    این گروه از صاحبان کالاهای مشمول طرح موظف اند در مهلت زمانی مقرر (1/7/1391 لغایت 30/9/1391) ضمن تکمیل فرم خود اظهاری «الف- موجود در سایت www.shabnam.ir در سه نسخه»  به همراه اسناد و مدارک مثبته واردات رسمی به سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ها مراجعه و پس از اخذ تاییدیه و واریز وجه (945 ریال) به کارگزاری های اجرای طرح مراجعه نمایند تا کد رهگیری برای آنها تامین و بر روی کالا نصب گردد.

    واحدهای صنفی

    این گروه از صاحبان کالاهای مشمول طرح موظف اند در مهلت زمانی مقرر (1/7/1391 لغایت 30/9/1391) ضمن تکمیل فرم خود اظهاری «ب- موجود در سایت www.shabnam.ir در چهار نسخه» به اتحادیه صنفی مربوطه مراجعه و پس از اخذ تاییدیه نسبت به واریز واریز وجه (945 ریال) و تحویل فرم خود اظهاری با اتحادیه اقدام نمایند. اتحادیه موظف است فرم های خود اظهاری تحویل کارگزاری های اجرای طرح دهد ، تا این کارگزاری ها نسبت به تامین کد رهگیری و نصب آن بر روی کالا اقدام نمایند.

    شرکت های پخش، فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه های مجازی و شرکت های تعاونی

    این گروه از صاحبان کالاهای مشمول طرح موظف اند در مهلت زمانی مقرر (1/7/1391 لغایت 30/9/1391) ضمن تکمیل فرم خود اظهاری «ج- موجود در سایت www.shabnam.ir در سه نسخه»  به همراه اسناد و مدارک مثبته واردات رسمی به سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ها مراجعه و پس از اخذ تاییدیه و واریز وجه (945 ریال) به کارگزاری های اجرای طرح مراجعه نمایند تا کد رهگیری برای آنها تامین و بر روی کالا نصب گردد.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کرمانشاه می باشد.
مجری: پورتال سامان