• ثبت نام دوره مقدماتی اینترنت اشیا(IOT) آغاز شد

    کد: 27514
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
    منبع خبر: هیئت مدیره
    تعداد بازدید: 141
    .

     

    اینترنت اشیا(IOT):

     

    شاید این روزها واژه IOT یا اینترنت اشیا زیاد به گوشتان خورده باشد اما معنا و یا کاربرد آن را ندانید. نظریه اینترنت اشیا، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون بیان شده اما تنها حدود دوسال است که به طور جدی در دنیای IT بر روی این مبحث کار می شود و نکته جالب اینجاست که بدانید در حال حاضر  اکثر کسب و کارها در حال حرکت به سمت استفاده وسیع از این تکنولوژی هستند.

     Internet of Things به اختصار IOT و یا همان اینترنت اشیا چیز جدید و نا آشنایی نیست چون اولین نمونه استفاده از این تکنولوژی؛ تولید و رونمایی از توستر متصل به اینترنت توسط یک کمپانی طی یک کنفرانس در سال 1989 بود.

    در کل، مفهوم اینترنت اشیا اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر از طریق اینترنت است. به کمک اینترنت اشیا برنامه ها و دستگاه های مختلف می توانند از طریق اتصال اینترنت با یکدیگر و حتی انسان تعامل و صحبت کنند. برای نمونه می توان به یخچال های هوشمند که به اینترنت متصلند و شما را از موجودی و تاریخ انقضا مواد خوراکی داخل یخچال با خبر می سازند اشاره نمود. در واقع، اینترنت اشیا شما را قادر می سازد تا اشیا مورد استفاده خود را از راه دور و به کمک زیرساخت های اینترنتی مدیریت و کنترل کنید.

    اینترنت اشیا فرصت هایی ایجاد می کند برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر، سیستم هایی مانند؛ خودروهای هوشمند، یخچال های هوشمند و خانه های هوشمند که این روزها در مباحث و مجالس مختلفی به آن ها اشاره می شود و لازم است که بدانید همه این دستگاه ها در زیر مجموعه اینترنت اشیا قرار می گیرند.

    در یک گزارش جدید از BI این سیستم اطلاعاتی در مورد تمام اجزاء و اکوسیستم IoT صحبت کرده. این گزارش جدید شامل اطلاعاتی در مورد دستگاه ها، تحلیلگرها، شبکه ها و امنیت IoT می باشد. در این گزارش همچنین یک تخمین و پیش بینی از بازار رو به رشد اینترنت اشیا ارائه شده که شامل رشد استفاده از دستگاه های IoT، میزان سرمایه گذاری و میزان بازگشت سرمایه در این اکوسیستم می باشد.
    در اینجا برخی از نکات کلیدی این گزارش آمده است:

    • پیش بینی شده تا سال 2020 در کل 34 میلیارد دستگاه به اینترنت متصل شوند.
    • نزدیک به 6 تریلیون دلار برای اینترنت اشیا تا 5 سال آینده خرج خواهد شد.
    • تجارت جزء اصلی اینترنت اشیا قرار خواهدگرفت؛ کسب و کارها می توانند روند کار خود را بهبود دهند با: 1) کاهش هزینه های عملیات. 2) افزایش بهره‌وری. 3) گسترش بازار و محصولات جدید.
    • دولت ها برای کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت زندگی شهروندانشانبر روی افزایش بهره‌وری تمرکز خواهند کرد.
    • مصرف کنندگان به عنوان استفاده کنندگانIoT در کنار کسب و کارها و دولت ها عمل خواهند کرد.

     منبع
    Theguardian.com
    Businessinsider.com

    سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کرمانشاه جهت ارتقاء دانش و سطح علمی فعالان و دانش آموختگان حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات اقدام به برگزاری دوره آموزشی اینترنت اشیا(IOT) در 2 سطح مقدماتی(مبانی اینترنت اشیا) و  سطح پیشرفته با 50% تخفیف جهت شرکت کنندگان نموده است. لذا در صورت تمایل به شرکت در دوره آموزشی فوق فرم پیوست را تکمیل و به ایمیل kshnsr@yahoo.com ارسال و یا با شماره 08338251249 (سرکار خانم مطیع پور ) تماس حاصل نمایید.

    ***ضمناً تامین قطعات مورد نیاز جهت هر شرکت کننده بر عهده سازمان نظام صنفی رایانه ای استان می باشد


     ✔️تذکر: دوره مقدماتی(مبانی اینترنت اشیا) فاقد پیش نیاز میباشد و پیشنیاز دوره پیشرفته گذراندن دوره مقدماتی اینترنت اشیا میباشد.

     فایل پیوست
     
    فرم ثبت نام10.03  کیلوبایت
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کرمانشاه می باشد.
مجری: پورتال سامان